Доступне житло / 4 кроки для отримання

Як скористатись державною програмою "Доступне житло"?

Отримання доступного житла у 4 кроки

Громадяни, які зареєстровані в державній черзі на покращення житлових умов, мають можливість стати учасником державної програми по наданню державної підтримки, яка полягає у сплаті державою 30 відсотків вартості нормативної площі доступного житла,при цьому громадянин вносить на свій поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку, кошти в обсязі 70 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла .

Мета програми:  підвищення рівня забезпечення громадян, що потребують поліпшення житлових умов відповідно до законодавства, житлом шляхом удосконалення існуючого та запровадження нового ефективного фінансово-інвестиційного механізму державної підтримки будівництва (придбання) доступного житла.

Механізм реалізації програми: Реалізація даної програми передбачається шляхом надання одноразової безповоротної фінансової підтримки у розмірі 30 відсотків вартості нормативної площі доступного житла за рахунок державних коштів. Дана фінансова підтримка спрямовується виключно на інвестування у будівництво житлових будинків, допущених до участі у програмі. Житлові об’єкти допускаються до участі у програмі Міжвідомчою комісією Мінрегіону та мають відповідати низці показників.

Виконавець програми: Відповідальним виконавцем даної програми у кожному регіоні є регіональні управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Взяти участь у програмі за 4 кроки

Крок 1. Перевірити, чи є право

Крок 2. Консультація та надання документів

Крок 3. Обрати квартиру

Крок 4. Укласти договір та отримати державну підтримку

Нормативні документи що регламентують порядок реалізації програми:

 1. «Державна цільова соціально-економічна програму будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки» , затвердженная Постановою КМУ N 1249 від 11 листопада 2009 р.
 2. Закон України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» N 800-VI від 25 грудня 2008 року
 3. Постанова КМУ № 140 від 11 лютого 2009 р. (із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів Украї від 9 червня 2010 року N 509, від 11 травня 2011 року N 568 ) «Про затвердження Порядку забезпечення громадян доступним житлом»
 4. «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла», затверджений Постановой КМУ № 193 від 29 лютого 2012 р.

Додаткова інформація:

 • Надання даної підтримки здійснюється виключно за умови участі громадян у будівництві житла власними коштами у розмірі не менше 70% від вартості такого будівництва
 • Державна підтримка надається виходячи з нормативної площі житла . Нормативна площа - максимальна площа житла, з розрахунку якої надається державна підтримка, яка становить 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.Для розрахунку обсягу державної підтримки вартість 1 кв. метра загальної площі житла не повинна перевищувати граничної вартості 1 кв. метра житла, що визначається згідно з порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік для надання державної підтримки з метою будівництва (придбання) доступного житла, затвердженим відповідно до законодавства. (для м. Києва 7 990 грн., для Київської області 6 435 грн.)
 • Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується громадянином за вартістю, визначеною у договорі про будівництво. У разі коли визначена забудовником вартість 1 кв. метра загальної площі житла перевищує граничну вартість 1 кв. метра житла, громадянин, який виявив бажання придбати таке житло, сплачує різницю вартості за власний рахунок
 • Державна підтримка надається громадянам лише один раз. Право на державну підтримку вважається використаним з моменту надходження такої підтримки на поточний рахунок громадянина;
 • Надання даної підтримки супроводжується обов'язковою одноразовою комісією (винагорода виконавця програми) у розмірі 0,7% від вартості будівництва житла.

Банки –партнери , які надають кредитні кошти громадянам, які виявили бажання приймати участь у реалізації програми доступного житла:

 • АТ «Ощадний банк»
 • ПАТ «Укрсоцбанк»
 • АТ «Сбербанк Россії»
 • АТ «Кредобанк»

Приклад розрахунку державної підтримки:

Сім'я у складі 3-х осіб здійснює інвестування у будівництво квартири у Київській області загальною площею 74 кв. метра. Вартість 1-го кв. метра за ціною забудовника 7 116 грн.

 • загальна вартість квартири за ціною забудовника складає 526584 грн. (74м.кв. х 7 116 грн.)
 • нормативна площа складає 73,5 м кв. (3 х 21м.кв.+10,5 м.кв.)
 • розмір державної підтримки складає 141891 грн. (73,5 м.кв. х 6 435 грн. Х 30%)
 • розмір внеску за рахунок власних коштів позичальника складає 384693 грн.
версія для друку