Анонси, виступи

Пост-реліз круглого столу на тему: «Діяльність молодіжних житлових комплексів; сорокарічний досвід (правові та соціально-практичні аспекти молодіжного житлового будівництва)»

На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2011 року №293-р «Про підготовку та відзначення у 2011 році 40-річчя діяльності молодіжних житлових комплексів» 31 травня 2011 року в приміщенні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під головуванням голови Спостережної ради Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», голови Організаційного комітету Толстоухова А.В. за участю народних депутатів, представників міністерств, органів місцевого самоврядування, Всеукраїнської асоціації «Укрмолодьжитло», профспілок, Інституту демографії НАНУ та ветеранів руху МЖК  було проведено засідання круглого столу.

Учасники круглого столу констатували, що сорокарічний досвід діяльності молодіжних житлових комплексів, з огляду на існуючий стан забезпечення молоді житлом та демографічну ситуацію, має державне значення та потребує вивчення, системного аналізу та популяризації. Цей досвід має в своєму активі безліч соціальних технологій, реально перевірених на практиці в різних економічних і політичних умовах протягом вже чотирьох поколінь, а від передачі цих досягнень молодому поколінню, залежить майбутнє нашої держави.

На жаль, протягом останніх років значно знизилась увага Держави до вирішення нагальної проблеми забезпечення молоді житлом. Аудитом Рахункової палати України підтверджується, що очікуваних результатів від реалізації впродовж 2002 – 2010 років державних програм і заходів щодо забезпечення молоді житлом не досягнуто. Основні стратегічні завдання Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002 – 2012 роки залишилися нереалізованими.

Соціологічні дослідження показують, що невирішена житлова проблема у молодих сім’ях стає основним фактором відмови від народження дітей. Станом на 1 березня 2011 року чисельність населення України зменшилась до 45 млн. 745 тис. 200 осіб. Сумарний коефіцієнт народжуваності в Україні складає 1,46 дітей на одну жінку, а для збереження простого відтворення любого суспільства необхідно забезпечити коефіцієнт народжуваності в середньому 2,14 дітей.

Слід визнати, що на сьогоднішній день, в Україні не існує ефективних фінансових інструментів ринку доступного житла. Банківська іпотека сконцентрована на перерозподілі вже наявного житла, її стимулююча роль значно переоцінюється. Навіть в не кризові роки не більше 10 % іпотечних кредитів надавалися на первинному ринку житла.

Необхідні кардинальні та рішучі дії Держави по виправленню існуючої критичної ситуації. Статус та результати впровадження Державної програми забезпечення молоді житлом, термін дії якої закінчується у 2012 році, наочно демонструє необхідність удосконалення державної молодіжної житлової політики. Існуючі механізми не дозволяють у повній мірі розпочати будівництво масового та доступного по вартості житла. Запізнення з вирішенням або інертне вирішення даної проблеми може призвести до серйозних соціальних конфліктів.

За результатами засідання прийнято рішення підтримати ініціативу щодо розробки законопроекту «Про основні засади забезпечення молоді житлом», внести його у поточному році на розгляд Верховної Ради України; підтримано звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозиціями при перегляді Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» збільшити асигнування за бюджетними програмами «часткова компенсація відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» та «надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла»; прийнято також звернення до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з пропозицією продовжити та активізувати співпрацю з ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» по реалізації місцевих програм забезпечення молоді житлом.

Дата публiкацiї: 06.06.2011     
версія для друку