Новини

30 тисяч молодих сімей отримали житло за допомогою держави

30 тисяч молодих сімей отримали житло за допомогою держави

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву за роки своєї діяльності забезпечив житлом 30 тисяч молодих сімей. Про це під час прес-сніданку, який провів портал 3Doma.ua в прес-центрі інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ», повідомив Голова правління Фонду Леонід Рисухін.

За його словами, за роки реалізації Фондом державних житлових програм, в будівельну галузь було проінвестовано 3,8 млрд. грн. і збудовано 1,5 млн. кв. м житла.

"Символічно, що цього року Фонд святкує 20-річчя діяльності, і в цьому ж році ми видаємо 30-тисячний кредит на житло", - зазначив Леонід Рисухін.

Під час прес-сніданку керівник Фонду вручив сертифікат на ювілейний кредит мешканці міста Кременчук (Полтавська обл.) Валентині Хоменко.

Що стосується реалізації Фондом програми пільгового молодіжного кредитування в 2012 році, то за результатами 7 місяців цього року, надано 161 пільговий кредит молодим сім'ям на суму 54,5 млн. грн., і введено в експлуатацію 14 об'єктів. Планується, що до кінця року 550 сімей отримають  пільгові кредити. Крім того, Фондом обслуговується 8,5 тис. сімей, які отримують компенсацію з державного бюджету на здешевлення відсоткової ставки за кредитами, отриманими в комерційних банках.

Також, в 2012 році на реалізацію програми доступного житла з державного бюджету передбачено виділення 196,2 млн. грн., за рахунок яких державні субсидії зможуть отримати 1,5 тис. сімей. На даний момент освоєно 35 млн. грн., за рахунок яких вже 287 сімей отримали державну підтримку.

За словами Леоніда Рисухіна, принципову роль у розвитку державних житлових програм у цьому році, безумовно, зіграє нова програма іпотеки, яка реалізовується в рамках Соціальних ініціатив Президента України. Він нагадав, що в усіх регіонах Україні Фонд залучений до реалізації даної програми.

Як повідомив Леонід Рисухін, станом на 14 серпня укладено 234 договори щодо здешевлення іпотеки на суму 55,6 млн. грн. в 22 регіонах України.

"Хочу зазначити, що сама організація та законодавче забезпечення такої масштабної програми - це дуже трудомісткий процес, який був організований Мінрегіоном і на сьогодні практично завершився. Наразі йде робота з удосконалення даного механізму, і немає сумнівів, що далі обсяги реалізації програми будуть нарощуватися значно швидше ", - підкреслив Леонід Рисухін.

Дата публiкацiї: 16.08.2012     
версія для друку