Новини

Будівельники закликають Прем’єр-міністра України забезпечити фінансування державних житлових програм у 2016 році

Будівельники закликають Прем’єр-міністра України забезпечити фінансування державних житлових програм у 2016 році

Будівельники України закликали Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка підтримати відновлення фінансування державних житлових програм у 2016 році. Про це йдеться у листі-зверненні Конфедерації будівельників України (КБУ) до Прем’єр-міністра України.
Конфедерація будівельників запевняє Прем’єр-міністра в тому, що забезпечення громадян доступним житлом несе в собі не лише соціальну, а й економічну складову.

КБУ звертає увагу на те, що реалізація державних житлових програм має безпосередній вплив на розвиток будівельної та суміжних галузей економіки країни. У той же час, занепокоєння КБУ викликає те, що, відсутність фінансування вказаних програм має наслідком зупинення будівництва низки житлових об’єктів, появу нових «довгобудів», втрату робочих місць фахівцями, задіяними у будівництві.

«Державна програма «Доступне житло 30/70» надзвичайно ефективно проявила себе. На прикладі Волині, реалізація програми «Доступне житло 70/30» у 2010-2013 роках призвела до росту масштабів будівництва житла на 500%, показавши при цьому, свою самоокупність. Так, поряд з придбанням доступного житла за підтримки вищевказаних програм, в 4-5 рази збільшувалися обсяги будівництва нерухомості на загальних засадах. Це пояснюється тим, що профінансовані державою кошти в повній мірі повертались в бюджет, створювались нові робочі місця, споживались вітчизняні будівельні матеріали», - йдеться у зверненні.

Зважаючи на наведене, КБУ звертається до Уряду з проханням підтримати відновлення фінансування державних житлових програм та при перегляді Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачити видатки на діючі житлові програми. Зокрема, 1 млрд. грн. на надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, а також 1 млрд. грн. на надання держпідтримки для будівництва (придбання) доступного житла.

Дата публiкацiї: 25.03.2016     
версія для друку