Новини

Держава через житлові програми має активізувати будівельну галузь

Держава через житлові програми має активізувати будівельну галузь

Держава має відігравати більш активну роль у розвитку будівництва в Україні та стимулювати будівельну галузь через житлові будівельні програми. Про це говорили учасники брифінгу на тему: «Стимулювання інвестицій в будівельну галузь та основні принципи роботи на ринку житлового будівництва в період економічної нестабільності», що відбувся 23 березня в рамках міжнародної виставки InterBuildExpo 2016.

Президент Будівельної палати, Герой України, Петро Шилюк, відкриваючи захід зазначив, що будівельна галузь переживає нелегкі часи. Коштів у населення не так багато, щоби забезпечувати стабільний платоспроможний попит на житло, яке будується. Тому державі треба повернутись до впровадження програм доступного житла, в рамках яких держава, громадяни та будівельники спільно виведуть галузь житлового будівництва на належний рівень.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Максим Малашкін зазначив: «Будівельна галузь та її сталий розвиток – одна з важливих сфер економіки України. І, не дивлячись на складну економічну ситуацію, держава має великий потенціал для розвитку цієї галузі».

Максим Малашкін, висловився за збільшення видатків з державного бюджету на державні житлові програми та наголосив, що Уряд намагатиметься докладати зусилля для стимулювання будівельної галузі. 

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський також підтримав позицію щодо необхідності стимулювання державою будівельної галузі. За його словами на розгляді Верховної Ради України, знаходяться законопроекти, які стосуються, зокрема, пільгового молодіжного кредитування. Але таких програм має бути більше. Держава має більш активно брати участь у розвитку будівельної галузі і свій позитивний внесок в цьому напрямку має зробити розробка та подальше впровадження програми орендного житла.

Також учасники брифінгу вказували на те, що головним інвестором на ринку житлового будівництва є громадяни, тому є сенс звернутися до держави щоби вона не усувалася, а створювала умови для розвитку будівництва шляхом, зокрема, пільгового кредитування на придбання нового житла. 

Перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний під час події наголосив, що державні житлові програми, серед яких, пільгове кредитування молоді та «Доступне житло», несуть користь всім їх учасникам. Від цих програм виграють і громадяни, які купують доступне для них житло, і будівельні організації, які отримують платоспроможний попит, і вся економіка в цілому, а зрештою, і держава.

«Я переконаний, що житлове будівництво в Україні повинно мати підтримку з боку держави. Така підтримка може бути надана, зокрема, шляхом реалізації державних житлових програм», - сказав Сергій Комнатний.

З фотоматеріалами можна ознайомитись тут.

Дата публiкацiї: 23.03.2016     
версія для друку