Новини

Державі потрібні соціально та економічно ефективні житлові програми

Державі потрібні соціально та економічно ефективні житлові програми

Державі потрібні житлові програми, які виконують соціальні завдання та мають позитивний вплив на українську економіку. Про це йшла мова 22 квітня під час Круглого столу "Державна житлова політика: проблеми і перспективи", організованому парламентським Комітетом з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

У заході, зокрема, взяли участь народні депутати, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства соціальної політики, Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, Державної служби статистики, міських рад, профільних громадських організацій, Асоціації міст України, експерти та науковці.

Відкриваючи захід, заступник Голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування та ЖКГ, керівник групи «Житлова політика» Андрій Шинькович звернув увагу на економічну доцільність впровадження державних житлових програм, які мають позитивний вплив на розвиток будівельної галузі. «Всі розвинені країни свого часу з економічної кризи виходили за рахунок збільшення обсягів будівництва», - зазначив Андрій Шинькович.

Водночас учасники заходу звертали увагу на велику кількість осіб, які потребують поліпшення житлових умов в Україні, та наголошували, що для розв'язання всіх проблем у житловій сфері потрібно не тільки прийняття відповідних законодавчих і нормативно-правових актів, а перш за все вироблення системних соціально-економічних та правових підходів до комплексного регулювання житлових відносин з метою створення балансу різних інтересів які існують у суспільстві.
Перший заступник голови правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний наголосив, що реалізація житлових програм в Україні повинна мати сучасний, системний характер. 
«Україні потрібна комплексна інвентаризація державних житлових програм, починаючи з Житлового кодексу», - сказав Сергій Комнатний.

Заступник Харківського міського голови Михайло Фатєєв звернув увагу учасників заходу на позитивний досвід співпраці міської влади Харкова з Харківськім регіональним управлінням Держмолодьжитла у сфері реалізації житлових програм. 
Михайло Фатєєв наголосив: «Нами підраховано, що кошти, які спрямовуються з міського бюджету Харкова, повертаються до бюджету. Тому ми вважаємо, що міський бюджет нічого не втрачає від фінансування житлових програм». Водночас, за словами Фатєєва завдяки житловим програмам вирішується ряд питань в місті, зокрема, забезпечення громадян житлом та роботою.

З фотоматеріалами можна ознайомитись тут.

Дата публiкацiї: 25.04.2016     
версія для друку