Новини

Громадські організації внутрішньо переміщених осіб консолідуються навколо вирішення житлового питання

Громадські організації внутрішньо переміщених осіб консолідуються навколо вирішення житлового питання

В рамках продовження соціального діалогу з громадськістю 13 червня у приміщенні Держмолодьжитла відбулася зустріч керівництва Фонду з представниками громадських організацій, що опікуються захистом соціальних прав внутрішньо переміщених осіб.

Громадські активісти під час зустрічі наголосили, що діалог із владою має активізувати здійснення реальних кроків щодо забезпечення житлом сімей внутрішніх переселенців за допомогою нещодавно актуалізованих механізмів житлового забезпечення громадян.

Процес надання державної житлової підтримки має відбуватись за чітко визначеним нормативно-правовими актами порядком, під контролем громадськості, наголошували представники громадських організацій.

Голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний зауважив, що для того щоби затверджені на законодавчому рівні механізми житлового забезпечення внутрішньо переміщених осіб почали реально діяти, необхідно внести зміни до відповідних підзаконних актів та передбачити у Держбюджеті потрібні видатки.

За словами Сергія Комнатного, на сьогоднішній день Мінрегіоном спільно з Держмолодьжитлом вже розроблено та направлено для погодження до відповідних міністерств проект змін до Порядку забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. № 140.

Також на погодженні у міністерствах та відомствах знаходиться проект постанови Кабміну щодо продовження дії Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки, затвердженої постановою Уряду від 11.11.2009 р. №1249, та Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки, затвердженої постановою КМУ від 24.10.2012 р. № 967.

Крім того, Сергій Комнатний запропонував скоординувати зусилля Держмолодьжитла та громадськості у сприянні прийняттю Закону України про внесення змін до Держбюджету України на 2017 рік (щодо забезпечення конституційних прав громадян на житло, відновлення фінансування державних житлових програм з метою вирішення питання забезпечення житлом громадян, зокрема молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб), проект якого зареєстровано 26.05.2017 року під номером 6515.

«Консолідація громадських організацій, які опікуються захистом соціальних прав внутрішньо переміщених осіб, навколо житлового питання здатне зрушити його у бік позитивного вирішення. У свою чергу Держмолодьжитло завжди відкрите до діалогу з усіма організаціями, що об’єднують громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та готове до спільних конструктивних дій у цьому напрямку», - зазначив Сергій Комнатний.

З фотоматеріалами можна ознайомитись тут.

Дата публiкацiї: 13.06.2017     
версія для друку