Новини

Молодь Луганщини хоче звернути увагу депутатів на молодіжне будівництво

Молодь Луганщини хоче звернути увагу депутатів на молодіжне будівництво

Обласна молодіжна рада Луганщини підготує звернення до депутатів обласної Ради та Верховної Ради України, в яких хочуть просити підтримки у вирішенні питань молодіжного житлового будівництва. Про це повідомив директор Луганського регіонального управління Фонду Сергій Морнев.

Таке рішення було прийнято на черговому засіданні обласної молодіжної ради, під час якого його учасники сформували відразу кілька робочих груп з підготовки звернень до депутатів.

«На сьогодні 1542 сім'ї забезпечено кредитами, з них 1400 вже отримали квартири. За останні роки ситуація дещо погіршилася у зв'язку з непростим фінансовим становищем у країні. У 2009-му програма не була припинена тільки за рахунок фінансування з обласного бюджету, державне ж не велося. У 2010 році на надання кредитів молодим сім'ям, педагогам та медичним працівникам з державного бюджету на нашу область направлено 8,3 млн. грн. і 9,2 млн. грн. - з обласного бюджету. Це дозволило нам ввести в експлуатацію два будинки на 172 квартири. У поточному році з держбюджету ми отримали 7,5 млн. грн. і здали тільки один будинок на 29 квартир. Ми дуже сподіваємося, що в 2012-м отримаємо з обласного бюджету значну фінансову підтримку, адже успіх реалізації програми значним чином залежить від неї», - сказав Сергій Морнев.

За пропозицією голови молодіжної ради, депутата облради Олега Акімова була оперативно створена робоча група, яка спільно з фахівцями Фонду повинна буде підготувати звернення до депутатів щодо збільшення фінансування програм  молодіжного житлового будівництва. Його планують подати на розгляд сесії обласної Ради, проведення якої заплановано на грудень цього року.
Також під час засідання Сергій Морнев презентував учасникам книгу, присвячену 40-річчю руху молодіжних житлових комплексів, - «Літопис справи і долі», в якій описана історія МЖК Україні починаючи з 1980-х років.

«В Україні рух МЖК з’явився на початку 1985 року. Причому імпульс цьому рухові дали не вказівки зверху, а бажання молодих людей реалізувати свою мрію про особистий житло. Зараз тема МЖК як ніколи актуальна. У Верховній Раді зареєстровано проект закону про відродження молодіжних житлових комплексів. Якщо він буде прийнятий, це значно посприяє вирішенню проблеми молодіжного житла », – зазначив директор Луганського РУ Фонду.

Дата публiкацiї: 01.12.2011     
версія для друку