Новини

На Луганщині молодь обговорила законодавчі ініціативи Фонду

На Луганщині молодь обговорила законодавчі ініціативи Фонду

16 серпня 2011 року в м. Луганськ за ініціативи регіонального управління Фонду на розширеному засіданні Молодіжної обласної ради було презентовано законопроект «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом». Участь у заході взяли представники 44-х молодіжних організацій регіону, обласної адміністрації, міської ради, роботодавців, профспілок тощо.

У своєму виступі директор Луганського РУ Фонду Сергій Морнев повідомив, що за час діяльності управління сприяння в забезпеченні житлом здійснено 1464 молодим сім’ям шляхом надання пільгових кредитів на житло (622 молоді сім’ї) та часткової компенсації кредитної ставки комерційних банків (842 сім’ї). На ці цілі було залучено 57 млн. грн. за рахунок коштів державного бюджету та 35 млн. грн. за рахунок місцевих бюджетів. В експлуатацію введено 34,8 тис. кв.м житла.

Сергій Морнев також зазначив, що в області працює єдина в Україні затверджена на місцевому рівні програма житлового кредитування педагогів, медичних працівників та працівників культури, якої не передбачено вікових обмежень. З 2007 року за програмою залучено 7,9 млн. грн.. за рахунок коштів державного бюджету та 5,6 млн. грн. за рахунок місцевих бюджетів, що дозволило надати житлові кредити 70 сім’ям. Наразі розробляються доповнення до цієї програми в частині надання права на отримання пільгових кредитів державними службовцями Луганщини.     

Тим не менш, підкреслив директор РУ, проблема забезпечення житлом залишається однією з найактуальніших в Україні, й особливе місце це питання займає в житті молоді. Наразі в Луганському РУ Фонду зареєстровано більш 500 молодих сімей, що потребують власного житла.

Житлове питання, відзначив він, потребує термінового врегулювання на законодавчому рівні. «Розробка та прийняття закону має на меті закріпити на законодавчому рівні реальні механізми забезпечення житлом молодих сімей, та є вкрай важливим та актуальним», - підкреслив Сергій Морнев. 

Дата публiкацiї: 17.08.2011     
версія для друку