Новини

На Сумщині обговорили перспективи розвитку молодіжної житлової політики

На Сумщині обговорили перспективи розвитку молодіжної житлової політики

У місті Суми було проведено круглий стіл з нагоди відзначення 40-річчя руху молодіжних житлових комплексів в Україні. Про це повідомив директор Сумського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжного житлового будівництва Володимир Братушка.

У засіданні взяли участь представники Сумської обласної державної адміністрації, представники будівельних організацій, громадських молодіжних об'єднань, ветерани руху МЖК.

Як вважає заступник губернатора Сумщина Микола Деркач: «Багаторічний досвід діяльності МЖК і нині має державне значення, адже з розвалом Союзу зникло і таке поняття, як обов’язкова квартира для молодого спеціаліста, а банківські кредити випускникам вишів також не по кишені».

«Сьогодні на Сумщині діє кілька житлових програм. Допомагає вирішувати питання житла для молоді Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. За програмою молодіжного житлового кредитування виділяють кошти з державного і міського бюджетів», – зазначив Микола Деркач.

Директор Сумського регіонального управління Фонду Володимир Братушка говорить, за роки діяльності Фонду в різних містах області звели 17 житлових будинків, де отримали житло понад 500 молодих сімей.

«Саме цьому програма молодіжного кредитування і існує сьогодні. Тому що ставить за мету не тільки забезпечити житлом молоду сім’ю, вона ще й, по-перше, впливає на демографічну ситуацію, оскільки дітей народжують лише там, де є дах над головою, по-друге, це підтримка та розвиток будівельного комплексу», – відзначив він.

Нині претендентів взяти участь у програмі молодіжного кредитування понад 1300 сімей. Головні переваги – недорогий кредит (під 3% річних) для родини без дітей. З однією дитиною – безвідсотковий. Де двоє малюків, мінус 25% кредиту, а з трьома – повертати державі доведеться лише 50% кредиту.

Однак, представники молодіжних організацій наполягають на тому, що для вирішення житлової проблеми молоді потрібні простіші і дешевші механізми, перш за все необхідно звернутися до досвіду діяльності МЖК.

«Ми пропонуємо такий варіант будівництва: держава виділяє землю, проводить комунікації, а усе інше зроблять молоді сім’ї самостійно. Виділення землі та підведення комунікацій – це десь 30% вартості», – сказав голова молодіжної організації Владислав Береза.

В рамках програми молодіжного житлового будівнитцва, в поточному році на будівництво житла для молоді з державного бюджету передбачено 1 мільйон 820 тисяч гривень і 800 тисяч гривень з обласного бюджету. 1 млн. 300 тис. грн. виділено з місцевого бюджету Сум і 250 тисяч гривень - з Шостки.

Цього року в Сумах буде зданий в експлуатацію 46-квартирний будинок для молодих сімей та 11-квартирний у Шостці. Також у рамках програми в області проводиться реконструкція гуртожитків під квартири для молодих. У Глухові вже відведено ділянку і готові будівельні матеріали під будівництво 27-квартирного будинку по програмі молодіжного житлового кредитування.

Дата публiкацiї: 25.06.2011     
версія для друку