Новини

Нову стратегію державної молодіжної житлової політики розроблять на базі досвіду МЖК

Нову стратегію державної молодіжної житлової політики розроблять на базі досвіду МЖК

31 травня в Мінрегіонбуді відбувся круглий стіл на тему «Діяльність молодіжних житлових комплексів: сорокарічний досвід (правові та соціально-практичні аспекти молодіжного житлового будівництва)».

Захід, присвячений 40-річчю Руху МЖК, пройшов під головуванням Радника, спеціального уповноваженого Прем’єр-міністра України, Голови Спостережної Ради Державного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Анатолія Толстоухова.
Участь у заході взяли народні депутати України Катерина Самойлик, Андрій Пінчук; директор Департаменту житлового будівництва, будіндустрії та промисловості будівельних матеріалів Олександр Непомнящий; Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін; Голова Ради Асоціації «Укрмолодьжитло» Володимир Грищенко та ін..     

Учасники круглого столу обговорили, з урахуванням досвіду МЖК, пропозиції до нової довгострокової стратегії державної молодіжної житлової політики, які будуть покладені в основу відповідного проекту закону. За словами Анатолія Толстоухова, цей проект планується розробити до осені поточного року, після чого документ буде презентований у Верховній Раді України. Він підкреслив, що законопроект має стати «революційним рішенням та якісно новим етапом» у державній молодіжній житловій політиці.

Так, передбачається, що новий проект визначить категорії молодих громадян, які мають право на забезпечення житлом за рахунок державної підтримки; передбачити розвиток молодіжних житлових кооперативів; види держпідтримки; конкретні  джерела фінансування та обсяги і терміни введення відповідних об`єктів будівництва. При цьому, за Фондом, окрім виконання існуючих програм, планується закріпити функції оператора з організації будівництва молодіжних гуртожитків, молодіжних житлових комплексів, молодіжних житлово-будівельних кооперативів. Окрім того, планується, що у новому законопроекті буде стимулюватися масове будівництво якісного і недорогого житла, зокрема, малоповерхового будівництва.

Дата публiкацiї: 31.05.2011     
версія для друку