Новини

Парламентський Комітет звернеться до Уряду щодо фінансування та продовження дії програми забезпечення молоді житлом

Парламентський Комітет звернеться до Уряду щодо фінансування та продовження дії програми забезпечення молоді житлом

Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму звернеться до Уряду з пропозицією продовжити дію Державної програми забезпечення молоді житлом до 2020 року, а також щодо відновлення фінансування з Державного бюджету програми пільгового кредитування молоді на придбання житла. Таке рішення було прийняте під час засідання Комітету 15 березня.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе під час засідання зазначив, що програми будівництва молодіжного житла, які є дуже затребуваними серед населення,  наразі фінансуються здебільшого за рахунок місцевих бюджетів. На загальнодержавному рівні житлові програми не реалізуються через брак коштів в держбюджеті.

«Понад 600 тис. молодих сімей потребують поліпшення умов проживання, тому житлові програми дуже затребувані. Дуже сподіваємося на сприяння депутатів, Уряду та Міністерство фінансів України в питанні продовження Державної програми забезпечення молоді житлом до 2020 року і її фінансуванні», - наголосив Лев Парцхаладзе.

Перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний звернув увагу учасників заходу на те, що Програма діяльності Уряду передбачає, зокрема, розвиток та реалізацію програм будівництва доступного житла, а також на те, що Верховна Рада України 23 лютого схвалила Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні. Вони зокрема містять рекомендацію Уряду, при розробленні проектів Закону про Державний бюджет України на відповідні роки забезпечити відповідне фінансування програми пільгового житлового кредитування молоді, а також продовжити Державну програму забезпечення молоді житлом у зв’язку з тим, що її дія завершується у 2017 році.

«Про те, що житлові програми сьогодні є дуже актуальними говорить безліч фактів. Головним чином, хотів би звернути увагу на досвід органів місцевої влади, які на більш оперативному рівні реагують на нагальні потреби громадян. Тож, природньо, що останнім часом зростає фінансування житлових програм з місцевих бюджетів, а також запроваджуються органами місцевого самоврядування житлові програми, спрямовані на забезпечення житлом сімей учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, які в переважній більшості є молодими сім’ями», - зазначив Сергій Комнатний.

Народні депутати - член парламентського Комітету висловили підтримку реалізації житлових програм в Україні. Зокрема, Голова Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний погодився з тим, що кількість учасників програм молодіжного будівництва наразі занадто мала. Хоча, саме надання реальних механізмів придбання доступного житла може мотивувати перспективну молодь, яка сьогодні масово емігрує з країни, залишатись в Україні.

За результатами засідання члени парламентського Комітету ухвалили рішення звернутися до Уряду з пропозицією продовжити дію Державної програми забезпечення молоді житлом до 2020 року. Також Комітет Верховної Ради пропонує Уряду при перегляді Державного бюджету на 2017 рік врахувати необхідність відновлення фінансування з Держбюджету програми пільгового кредитування молоді на придбання житла.

З фотоматеріалами можна ознайомитись тут.

Дата публiкацiї: 16.03.2017     
версія для друку