Новини

Презентований проект закону «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом»

Презентований проект закону «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом»

2 серпня 2011 року в ході прес-конференції в «УНІАН» відбулася  презентація законопроекту  «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом», ініціатором розробки якого є Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Проект закону, прийняття якого повинно запровадити принципово нову державну молодіжну житлову політику, представили Голова Правління Фонду Леонід Рисухін та Народний депутат України Андрій Пінчук. 

Законопроект готувався на основі напрацювань Фонду, народних депутатів, урядовців, експертів, громадських молодіжних організацій, що були представлені в ході низки публічних заходів – круглих столів, громадських обговорень та дискусій – в Києві та регіонах України. Після презентації документ пройде громадське обговорення, і у вересні буде внесений на розгляд Верховної Ради України.

Як розповів під час презентації Леонід Рисухін, новий проект закону регламентує такі головні принципи:

  • державна підтримка молоді у будівництві власного житла (держава надає молоді пільгові кредити, субсидії на квартири, або тимчасові наймані оселі);
  • багатоваріантність (забезпечення диференційованого підходу, залежно від майнового стану молодої сім’ї та пріоритетів державної політики – наприклад, забезпечити житлом в першу чергу багатодітні сім’ї);
  • прогнозованість, системність, результативність та прозорість державної молодіжної житлової політики (найважливіше – закласти у проекті закону вагомі гарантії його реалізації).

За словами Голови Правління Фонду, окрема увага у законопроекті приділяється організації дієвого громадського контролю за виконанням законодавства у сфері забезпечення молоді житлом. Для реалізації цих функцій передбачається створити Громадську раду, та пропонується сформувати цю структуру при Президенті України. 

Як зазначив Андрій Пінчук, необхідність розробки такого законопроекту є безсумнівною – проблема забезпечення молоді житлом в Україні не згасає, а стає тільки все більш актуальною. За словами Народного депутата, передбачається, що цей закон буде прийнятий парламентом до кінця 2011 року; наступного року, вірогідно, будуть працювати пілотні проекти в рамках його реалізації, і з 2013 року закон буде цілком запроваджений. «Мета цього роботи на проектом – на законодавчому рівні закріпити напрям молодіжного житлового будівництва у державній політиці, щоб він не залежав від політичної кон’юктури», -  резюмував він.

Дата публiкацiї: 02.08.2011     
версія для друку