Новини

Проект Закону «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом» внесено на розгляд Верховної Ради

Проект Закону «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом» внесено на розгляд Верховної Ради

У Парламенті 14 жовтня 2011 зареєстрований Проект Закону №9290 «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом». Законопроект внесли народні депутати Пінчук А.П., Самойлик К.С.,  Царьков Є.І., Давиденко А.А., Зац О.В., Гриневецький С.Р., Лук'янов В.В. Ініціатором розробки проекту є Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

У Законопроекті закладено такі основні принципи, як  визнання забезпечення молоді житлом пріоритетом діяльності держави; доступність інформації та прозорість механізмів державної підтримки; етапність задоволення житлової проблеми молодих громадян відповідно до Загальнодержавної та регіональних програм; цільове, адресне та разове використання державної підтримки. Окрема увага у законопроекті приділяється організації дієвого громадського контролю за виконанням законодавства у сфері забезпечення молоді житлом – для цих функцій передбачається створити Громадську раду.

Коментуючи подання проекту до ВР, Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін нагадав, що робота над законопроектом розпочалася навесні цього року, а влітку документ пройшов широке обговорення, громадські презентації та дискусії на круглих столах в місті Києві та регіонах України. «Ми дуже вдячні народним депутатам, які підтримали проект Закону, підготовлений робочою групою під керівництвом Голови Наглядової ради Фонду Анатолія Толстоухова. Проект Закону пройде відповідні парламентські комітети, і ми розраховуємо, що він буде розглянутий Верховною Радою до кінця поточного року», - зазначив Леонід Рисухін.  

За його словами, актуальність прийняття такого закону обумовлена гостротою проблеми забезпечення молоді житлом - за різними оцінками, на квартобліку в Україні перебуває до 150 тис. молодих людей. При цьому Державна програма забезпечення молоді житлом, що була розрахована на десять років, закінчується у 2012 р. «З 2010 року є позитивна динаміка у фінансуванні програми, але це кардинально не вирішує проблеми», - додав Голова правління Фонду. 

Саме тому, зазначив він, запропоновано розробляти нову Державну програму на рівні закону, створити різні механізми державної підтримки у вирішенні житлової проблеми для молоді, і планувати таку підтримку кожного  року залежно від кількості сімей, що її потребують, тобто передбачати обсяги виконання в фізичних показниках, а не з точки зору фінансів. «Прийняття цього законопроекту може бути вагомим стимулом для розвитку молодіжного житлового будівництва в наступні роки», - підкреслив Леонід Рисухін.

Дата публiкацiї: 18.10.2011     
версія для друку