Новини

Програми доступного житла є оптимальним варіантом вирішення житлового питання вимушених переселенців

Програми доступного житла є оптимальним варіантом вирішення житлового питання вимушених переселенців

Програми доступного житла, скориговані під потреби вимушених переселенців, є найбільш оптимальним варіантом вирішення житлового питання цієї категорії громадян. Про це йшла мова 4 квітня під час робочої зустрічі фахівців Фонду «Держмолодьжитло» з громадськими активістами – представниками внутрішніх переселенців із зони АТО та тимчасово окупованої території АР Крим.

Громадські активісти наголосили, що забезпечення житлом сімей внутрішніх переселенців, є найбільш актуальним питанням для цієї категорії громадян. Також, активісти зазначили, що серед вимушених переселенців є розуміння того, що держава не в змозі забезпечити житлом на безоплатній основі всі сім’ї, що переїхали із зони АТО та тимчасово окупованої території АР Крим.

На думку фахівців Фонду та громадських активістів одним із можливих шляхів вирішення цього питання може стати пільгове житлове кредитування.  Такий механізм можливо реалізувати в рамках проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва", який нещодавно було передано на розгляд Верховної Ради.

«Є безумовний позитив у тому, що і фахівці Фонду «Держмолодьжитло», і громадські активісти, які представляють інтереси внутрішніх переселенців, мають спільну думку про те, що придбання доступного житла на умовах пільгового кредитування є одним з найбільш оптимальних шляхів забезпечення житлом сімей вимушених переселенців. Це значним чином зніме внутрішню напругу в їх середовищі, стане чинником більш глибокої інтеграції цих сімей у соціум на новому місці проживання та зробить їх економічно активними. Таким чином від реалізації такого механізму отримають зиск не лише сім’ї внутрішніх переселенців, але й місцеві громади, які прийняли такі сім’ї, а зрештою й уся держава взагалі», - зазначив перший заступник голови правління Фонду «Держмолодьжитло» Сергій Комнатний.

З фотоматеріалами можна ознайомитись тут.

Дата публiкацiї: 05.04.2016     
версія для друку