Новини

У Києві відзначили 40-річчя діяльності руху МЖК

У Києві відзначили 40-річчя діяльності руху МЖК

9 вересня 2011 року у приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України під головуванням  Міністра регіонального розвитку та будівництва України Анатолія Близнюка відбулося урочисте засідання з нагоди святкування 40-річчя руху молодіжних житлових комплексів.

У заходах взяли участь Радник, спеціальний уповноважений Прем’єр-міністра України, Голова Спостережної Ради Державного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Анатолій Толстоухов, Голова Ради Асоціації «Укрмолодьжитло» Володимир Грищенко, Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін та інші.

Під час урочистого засідання Анатолій Толстоухов у своєму вступному слові від імені Прем’єр-міністра України Миколи Азарова привітав усіх присутніх з 40-річчям діяльності МЖК. Він наголосив, що створення молодіжних житлових комплексів сприяє розвитку молодіжного  житлового будівництва.

«Будівництво молодіжних житлових комплексів здійснювалося майже в кожній області України. Завдяки праці МЖКівців збудовано цілі мікрорайони з розвинутими інфраструктурами, дитячі садки, школи, парки, спортивно-оздоровчі об’єкти та впроваджено схему пільгового довгострокового кредитування», – сказав  Анатолій Толстоухов.

Голова Ради Асоціації «Укрмолодьжитло» Володимир Грищенко висловив подяку активістам МЖК, від яких залежала доля не тільки руху, а й молодіжного житлового будівництва в цілому.  Він наголосив на тому, що масштабний та системний досвід будівництва молодіжних житлових комплексів, напрацьований десятиріччями, зараз може стати основою для розробки новітньої стратегії державної житлової політики. Під час урочистого засідання Володимир Грищенко презентував проекту закону «Про особливості державної підтримки забезпечення молоді житлом», який на законодавчому рівні закріпить як існуючі, так і нові механізми забезпечення молоді житлом.

Міністр регіонального розвитку та будівництва Анатолій Близнюк вручив почесні нагороди ветеранам руху МЖК. Крім цього,  відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Молодіжні житлові комплекси - проекти і реалії», під час якого було визначено кращі реалізовані проекти молодіжного житлового будівництва.

До ювілею було також видано «Літопис МЖК». У книзі зібрані інформаційні матеріали про діяльність українських МЖК, архівні записи та фотодокументи.

Дата публiкацiї: 12.09.2011     
версія для друку