Новини

Україна потребує запровадження інституту «орендного житла»

Україна потребує запровадження інституту «орендного житла»

В Україні потрібно запровадити інститут «орендного житла», як інструмент державної  житлової політики. Про це йшла мова під час зустрічі профільних експертів, організованої Конфедерацією будівельників України (КБУ) у форматі 5 o’clock.

Як наголосив на початку зустрічі виконавчий директор КБУ Віталій Грусевич, в умовах економічної кризи та політичної нестабільності придбати житло навіть за допомогою іпотеки можуть далеко не всі громадяни. Як показує європейська практика, альтернативним рішенням житлового питання виступають прибуткові будинки, в яких житло надається громадянам на умовах оренди. У Європейських країнах таке житло займає значний сегмент ринку – 25-50 %.

За словами, Віталія Грусевича, на розгляді Верховної Ради України наразі перебувають 2 Законопроекта («Про прибуткові та муніципальні будинки» та «Про орендне житло»), які покликані посилити вплив держави на ринок орендного житла ринковими методами, зробивши цей ринок більш цивілізованим та доступним для соціально вразливих категорій населення.

Як зазначила директор департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Наталія Козловська, Законопроект «Про орендне житло» має створити відповідні умови для будівельних компаній. Це дозволить їм вкладати власні ресурси у будівництво орендного житла з тим, щоби потім отримати окупність реалізованих проектів такого житла протягом дуже тривалого часу.

Заступник голови правління Фонду «Держмолодьжитло» Ельвіра Левченко звернула увагу присутніх на те, що прийняття запропонованого Законопроекту «Про орендне житло» дозволить створити особливий фонд «орендного житла», який на відміну від існуючих державних житлових програм, має в собі інвестиційну складову і не є одноразовою адресною допомогою окремому громадянину в розв’язанні житлових проблем.

Наприкінці зустрічі від Конфедерації будівельників України було висловлено позицію, що Законопроект «Про орендне житло» має бути удосконалений, але в цілому є актуальним для держави та будівельної галузі, з огляду на закладення в ньому аспектів інвестиційної привабливості створення будинків, приміщення в яких призначено виключно для передачі в оренду.

З фотоматеріалами можна ознайомитись тут.

Дата публiкацiї: 25.03.2016     
версія для друку