Новини

Верховній Раді рекомендовано прийняти в цілому законопроект щодо вдосконалення діючих житлових програм

Верховній Раді рекомендовано прийняти в цілому законопроект щодо вдосконалення діючих житлових програм

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ради України розглянув 30 березня проект Закону України «Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" (щодо реалізації державних житлових програм» від 16.02.2016 р. № 4081. Законопроект дозволить зробити реалізацію державних житлових програм більш ефективною та надасть додаткові преференції учасникам антитерористичної операції при придбанні доступного житла.

За результатом розгляду парламентським Комітетом одноголосно прийнято рішення підтримати внесений на розгляд проект Закону та рекомендувати Верховній Раді прийняти цей Законопроект в цілому.

Як зазначив перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний,  вказаним законопроектом, що розроблявся Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ за участі Фонду «Держмолодьжитло», пропонується надавати додаткові преференції сім’ям учасників АТО, в рамках програми доступного житла, яка реалізується за принципом  30 на 70.

Зокрема, пропонується визначити, щоб крім загального розміру державної підтримки - 30% від вартості житла, що придбається, була також можливість змінити розмір державної підтримки в залежності від категорії громадян, які мають право на отримання такої підтримки. Завдяки цьому розмір державної підтримки учасникам АТО при придбанні доступного житла буде збільшено до 50% від вартості житла.

Також членами Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства висловлено пропозицію при перегляді Закону про Держбюджет на 2016 рік передбачити видатки на діючі житлові програми.

Дата публiкацiї: 30.03.2016     
версія для друку