Новини

Відкрито музейну експозицію, присвячену історії Фонду та руху МЖК

Відкрито музейну експозицію, присвячену історії Фонду та руху МЖК

З нагоди відзначення 20-річчя створення Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву 26 квітня 2012 року у приміщенні установи було урочисто відкрито музейну експозицію, присвячену  історії Фонду та Руху молодіжних житлових комплексів.

У заході взяли участь Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін,  заступник Голови Ради Асоціації «Укрмолодьжитло» Олександр Вензель, Голова центрального комітету профспілки  працівників молодіжних житлових комплексів та комітетів місцевого самоврядування Ніна Караван, директори регіональних управлінь Фонду та інші.

Експозиція музею складається з трьох частин: зародження та розвиток в СРСР та Україні руху МЖК, діяльність комітету профспілки  працівників молодіжних житлових комплексів та комітетів місцевого самоврядування, а також історія розвитку Фонду.

За словами Леоніда Рисухіна, розділення експозиції на три частини є невипадковим. Широкомасштабний соціально-економічний експеримент під назвою МЖК у Радянському Союзі був прикладом того, як молодь може проявляти ініціативу у вирішенні житлового питання. В Україні спочатку було створено Республіканську Асоціацію МЖК, яку згодом перереєстрували у Всеукраїнську асоціацію «Укрмолодьжитло». Саме Всеукраїнська асоціація «Укрмолодьжитло» ініціювала ідею створення Фонду та самого механізму пільгового кредитування. 

Діяльність організацій, основною метою яких є вирішення житлового питання молоді в Україні у експозиції представлена документами, фотографіями, нагородами та іншими експонатами, що були надані з особистих архівів учасниками руху МЖК, працівниками профспілок та Фонду та іншими учасниками житлових програм в Україні.

Дата публiкацiї: 27.04.2012     
версія для друку