Новини партнерів

Черкаський лікар-ортопед отримав перший у 2013 році здешевлений кредит на житло

Черкаський лікар-ортопед отримав перший у 2013 році здешевлений кредит на житло

У Черкасах, Києві та Ужгороді 15 березня в режимі онлайн відбулося одночасне підписання перших у 2013 році кредитних договорів у рамках програми здешевлення вартості іпотечних кредитів за державною програмою “Доступне житло”.

Перший у 2013 році здешевлений кредит на 15 років під 16% річних (з яких 3% сплачують громадяни, а сплату 13% бере на себе держава) від “Укргазбанку” отримав лікар-ортопед третьої Черкаської міської лікарні Юрій Бейкун. В Ужгороді кредитну угоду підписав приватний підприємець, а у Києві – бухгалтер і банківський працівник.

Юрій Михайлович пішов на цей крок завдяки своєму колезі, який також скористався можливостями державної програми і придбав житло.

- Колега мені сказав, що усе це реально. Я вирішив спробувати, звернувся до регіонального управління Фонду, надав необхідний перелік документів, а сьогодні вже підписав кредитний договір. З моменту подання документів і до сьогодні минуло приблизно 2 тижні, тобто ця процедура була досить швидкою, – зізнався позичальник.

Юрій Бейкун завдяки здешевленому кредиту придбав 2-х кімнатну квартиру, вартість якої становить 270 тис. грн. у будинку, який звела черкаська компанія “Надія”. Протягом 15 років лікарю-ортопеду потрібно буде вносити щомісячний платіж у суммі 1200 грн (3%), виплату решти (13%) на себе бере держава.

У процедурі підписання кредитного договору взяв участь голова Черкаського регіонального управління Державної спеціалізованої установи сприяння молодіжному житловому будівництву Олександр Паливода, який привітав позичальника та повідомив про реалізацію програми здешевлення вартості іпотечних кредитів у Черкаській області.

- Усього за час реалізації програми в області було укладено 32 договори про надання часткової компенсації відсотків. У 2013 році в програмі по області беруть участь 10 житлових будинків. Ми дуже задоволені, що жителі Черкащини мають змогу отримати таку державну підтримку для вирішення свого житлового питання, – зазначив Олександр Паливода.

Довідково:

Суть механізму

Суть механізму полягає у частковій компенсації ставки за іпотечними кредитами. Громадянин звертається до регіонального управління Фонду, якому делеговано повноваження органами місцевої виконавчої влади та подає документи щодо участі  в програмі після чого звертається до банку для отримання іпотечного кредиту.

Отримавши кредит, громадянин купує житло у забудовників в об’єктах житлового будівництва, що формується Міжвідомчою комісією при Мінрегіоні за поданням обласних та міських держадміністрацій. У подальшому місцеві органи виконавчої влади перераховують громадянам часткову компенсацію процентів.

Основні вимоги до позичальника:

Нормативна площа житла до 1 січня 2013 року визначається виходячи з розрахунку 40 кв. м. загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 кв. м. на кожного наступного члена сім’ї, але не більше як 76 кв. м. А для індивідуальних житлових будинків  - не більше 94 кв. м.

Розмір розрахункової вартості житла залежно від місця перебування позичальника на квартирному обліку становить:

  • для обласних центрів – 5 тис. грн.;
  • для ін. населенних пунктів – 4 тис. грн.

Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу та/або розрахункову вартість, сплачується позичальником відповідно до умов договору про придбання житла за рахунок власних коштів без нарахування часткової компенсації процентів.

Придбана квартира повинна бути основним місцем проживання позичальника, її не можна відчужувати або здавати в оренду протягом усього часу отримання часткової компенсації.

Дата публiкацiї: 18.03.2013      Джерело: http://provce.ck.ua/cherkaskyj-likar-ortoped-otrymav-pershyj-u-2013-rotsi-zdeshevlenyj-kredyt-na-zhytlo/     
версія для друку