Новини партнерів

Держава продовжує компенсувати відсотки за житловими кредитами

Держава продовжує компенсувати відсотки за житловими кредитами

Зважитися на придбання квартири, а тим паче, в кредит – це великий ризик, особливо, зараз. Чи просто взяти пільговий кредит і чи легко його сплачувати, коментує позичальник Сергій Петренко.

За словами Сергія Петренка, особливих труднощів з оформленням документів не виникло: «Нас у Фонді докладно проконсультували і надалі всіляко сприяли. Хіба що довелося з місяць почекати довідку з міськвиконкому про те, що ми потребуємо поліпшення житлових умов».

Позичальники скористалися Програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів, наданих банками. Згідно з нею, держава компенсує 13% річних за кредитом, а решту 3% сплачує позичальник. Вікових обмежень для участі у такій програмі немає.

Кредитував придбання житла Укргазбанк. Як зізнається Сергій Петренко, чи не найскладніший момент – довести банку свою платоспроможність. «Потрібно, щоб увесь дохід був офіційний, і з нього залишалося ще два прожиткових мінімуми після сплати відсотків за кредитом», – говорить Сергій Петренко. За його словами, зараз подружжя сплачує за кредитом 1200 грн. на місяць. Сума невелика, оскільки власний внесок перевищував обов’язкові 25% вартості квартири.

10-поверховий цегляний будинок по вул. Корольова 16/1 у Черкасах, що налічує 80 квартир загальною площею 4818,5 кв. м, здали в експлуатацію цього літа (забудовник БК «Надія»). Тож найближчим часом подружжя очікує отримати свідоцтво про право власності на власну квартиру.

Черкаським регіональним управлінням Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» за час дії постанови Кабінету Міністрів України № 343 від 25.04.2012 року укладено 62 договори про надання часткової компенсації процентів на загальну суму кредитів виданих банками в розмірі 11 053,80 тис. грн. на придбання 3 580 кв.м. житла. За 2012-2014 роки позичальникам компенсовано 1 917,69 тис.грн.

Однак у Черкаському регіональному управлінні Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву повідомили, що надання кредитів по Програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів в 2014 році призупинене в зв’язку з складною ситуацією в країні, але незважаючи на це компенсація відсотків за іпотечними кредитами з державного бюджету продовжує надходити вчасно.

Дата публiкацiї: 22.10.2014      Джерело: http://dr.ck.ua/news/region/13647/     
версія для друку