Новини партнерів

Сім’ї учасників АТО та внутрішніх переселенців зможуть купувати житло за пів ціни

Сім’ї учасників АТО та внутрішніх переселенців зможуть купувати житло за пів ціни

Верховна Рада України 16 березня прийняла в цілому Закон України, який надає додаткові преференції сім’ям учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб при участі у програмі доступного житла. Завдяки цьому вони зможуть придбавати житло за механізмом 50 на 50, або отримати пільговий кредит для вирішення свого житлового питання.

Відповідно до тексту прийнятого Закону державна підтримка у вигляді 50 % вартості доступного житла або пільгового іпотечного житлового кредиту з відсотковою ставкою 7% надається учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам.

В Кабінеті Міністрів України вважають, що крім соціального завдання житлового забезпечення громадян, законодавчий акт виконує економічну місію, оскільки інвестиції у житлове будівництво як в одну з системоутворюючих галузей дають суттєвий мультиплікаційний ефект у вигляді розвитку суміжних галузей економіки, утворення робочих місць, збільшення надходжень до бюджету.

Віце-прем'єр-міністр України–Міністр регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України     Геннадій Зубко у пояснювальній записці до Законопроекту зазначив: «Фінансово-інвестиційний механізм державної підтримки за рахунок одного і того ж обсягу фінансування вирішує відразу кілька соціально важливих проблем та дозволяє: громадянам – поліпшити житлові умови; державі – зменшити свої житлові зобов’язання; територіальній громаді – завершити довгобуди; будівельній галузі – отримати платоспроможного споживача та подолати кризові явища у житловому будівництві».