Новини партнерів

У Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства відбувся "круглий стіл" на тему: "Державна житлова політика: проблеми і перспективи"

У Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства відбувся "круглий стіл" на тему: "Державна житлова політика: проблеми і перспективи"

У заході, який відбувся 22 квітня, взяли участь народні депутати, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства соціальної політики, Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", Державної служби статистики, Київської міської державної адміністрації, міських рад, профільні асоціації та громадські організації, Асоціація міст України, експерти та науковці.

Учасники "круглого столу" обговорили питання щодо необхідності приведення житлових норм до вимог статті 47 Конституції України, внесення базових змін в існуючий Житловий кодекс Української РСР (1983 рік) та Житлової Концепції України (1995 рік).

У виступах зазначалося, що реформи, які були проведені в житловій сфері, мали не тільки позитивний ефект, але поставили ряд проблем: проведення приватизації житла без створення відповідної правової концепції управління приватизованим житлом; відсутність концепції договірних відносин інвестування та виконання забудовниками своїх зобов'язань; відсутності державних житлових соціальних стандартів та багато інших.

Промовці звернули увагу на те, що сьогодні кількість осіб, які потребують поліпшення житлових умов в Україні, складає понад 650 тис. осіб. Вони наголошували, що для розв'язання всіх проблем у житловій сфері потрібно не тільки прийняття відповідних законодавчих і нормативно-правових актів, а перш за все вироблення системних соціально-економічних та правових підходів до комплексного регулювання житлових відносин з метою створення балансу різних інтересів які існують у суспільстві.

Під час "круглого столу" відзначалося, що сьогодні питання державної житлової політики регулюються статтею 47 Конституції України, Житловим кодексом Української РСР, прийнятим ще в 1983 році, який морально застарів та не відповідає вимогам часу, а також Концепцією державної житлової політики, схваленої Постановою Верховної Ради України від 30 червня 1995 року N254/95-ВР, положення якої значною мірою втратили актуальність.

До Верховної Ради було внесено декілька редакцій (5 варіантів) проекту нового Житлового кодексу, жодна з яких не була підтримана.

Учасники заходу констатували, що сьогодні відсутня сучасна законодавча база, спрямована на ефективне регулювання житлових відносин та досягнення головної мети - повної ліквідації житлових черг, забезпечення житлом соціально незахищених верств наших громадян.

Враховуючи, що квартирні черги практично не рухаються по 40 років, відсутні джерела надходження житлової площі, відмінено дольова участь забудовників у розвитку міст, практично не виконується в повній мірі жодна програми щодо будівництва та надання житла громадянам, учасники "круглого столу" вирішили доручити Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства (Робоча група "Житлова політика") розробити нову редакцію Житлового кодексу України та сприяти прискоренню прийняття законопроектів з житлових питань та захисту прав мешканців гуртожитків, поданих до Верховної Ради.

Відповідні рекомендації за результатами обговорення також надані Кабінету Міністрів, Генеральній прокуратурі, Верховному суду, органам місцевого самоврядування.

Дата публiкацiї: 25.04.2016      Джерело: http://rada.gov.ua/news/Novyny/129085.html     
версія для друку