Доступне житло: держава і банки об’єднують зусилля

 

IMG 03906 лютого відбулося підписання Меморандуму між Державною спеціалізованою фінансовою установою “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” і ПАТ “Комерційний банк “Глобус”.

Меморандум підписали Голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний, Голова правління банку “Глобус” Сергій Мамедов і Олена Дмітрієва, заступник Голови правління Банку “Глобус”.

Банк “Глобус” приєднався до урядової соціальної програми, яку адмініструє Держмолодьжитло, та пропонує пільгові іпотечні програми з першим внеском від держави для молодих українських сімей, які потребують підтримки. Компенсацію за кредитом від держави можуть отримати українці в усіх регіонах України на придбання, будівництво і реконструкцію житла.

Під час прес-конференції Сергій Комнатний нагадав, що протягом 2017 року за допомогою державних і місцевих житлових програм, що їх адмініструє Фонд, забезпечено власним житлом 568 родин, тоді як 2016 року – 348 (зростання на 63%). У будівельну галузь України залучено 392 млн грн інвестицій, тоді як 2016-го — 227 млн: обсяги інвестицій зросли на 73%.

Зокрема, торік укладено 91 договір за програмою «Доступне житло». Зараз триває прийом документів громадян для участі в цій програмі у 2018 році.

IMG 0402

“Ми прагнемо до того, щоб участь у програмі змогли взяти участь якомога більше людей, які потребують житла, - зазначив Сергій Комнатний. – Співробітництво Фонду з банками спрямоване на розширення кола осіб, які мають змогу сплатити частину вартості обраної квартири та мають підстави розраховувати на підтримку держави у сплаті іншої частини вартості житла”.  

За його словами, банк «Глобус» - лідер з іпотечного кредитування на первинному ринку, переможець у номінації “Найкращий банк-партнер” за версією головної будівельної премії України – став другим після Укргазбанку та першим комерційним банком, з яким Держмолодьжитло співпрацюватиме у рамках меморандуму.

“Питання доступного житла зараз є актуальним як ніколи, - зазначив Сергій Мамедов. – Адже, з одного боку, багато українців 

потребують покращення житлових умов, в країні багато переселенців зі сходу. З іншого боку, будівельна галузь, яка генерує тисячі нових робочих місць, є драйвером економічного зростання. Саме тому Держмолодьжитло та банк “Глобус” об’єднують зусилля для фінансування громадян України, які потребують поліпшення житлових умов в рамках Державної цільової соціально-економічної програми будівництва доступного житла”.