Комітет ВР рекомендує ухвалити програму забезпечення молоді житлом до 2030 року

 

 

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту, що відбулося 19 лютого, під головуванням очільника комітету Андрія Кожем'якіна, голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний виступив з інформацією про результати діяльності установи та показники виконання житлових програм у 2019 році.

Голова Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» зауважив, що увага держави до житлових проблем молоді не є достатньою.

 

«Останні 6 років питання забезпечення житлом громадян України та, відповідно, житлові програми не були в пріоритетах державної житлової політики. Невтішні наслідки цієї проблеми, в тому числі призвели до того, що Україна втрачає найбільш працездатні верстви населення - молодь, науковий потенціал, а отримує старіння нації та розвиток глибокої демографічної кризи, яка несе загрози економічній та навіть національній безпеці держави.

 

На жаль, за рахунок коштів загального фонду державного бюджету житлом не забезпечено жодну молоду родину починаючи з 2015 року, саме відтоді видатки на бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» не передбачалися.

 

А це, слід зауважити, найбільш затребуваний механізм забезпечення житлом серед молоді, адже умови участі в цій програмі є посильними для молодих родин», - підсумував Комнатний С.О.

 

Відмітив, що поряд з низьким рівнем фінансування житлових програм для молоді з державного бюджету, протягом останніх років зберігається чітка тенденція збільшення їх  фінансування місцевими бюджетами, в 2019 році це 155,9 млн грн. На 2020 рік вже заплановано понад 138,1 млн грн коштів місцевих бюджетів.

 

Також наголосив, що у 2020 році дія Державної програми забезпечення молоді житлом закінчується. А це означає, що у випадку, якщо протягом найближчого часу дію програми не буде продовжено, зникнуть правові підстави, які дають змогу допомагати молодим людям вирішувати їхнє житлове питання.

 

Сергій Комнатний попросив у членів Комітету підтримки у питанні продовження строку дії Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013 – 2020 роки та, безперечно, питанні відновлення фінансування Програми з загального фонду державного бюджету.

Заслухавши і обговоривши це питання, Комітет ухвалив рішення рекомендувати:

Кабінету Міністрів України:

- передбачити видатки на бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» при підготовці та розгляді Бюджетної декларації та формуванні проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» обсягом 1 569 690,2 тис. грн;

- до 1 липня 2020 року розробити і затвердити Державну програму забезпечення молоді житлом на 2021-2030 роки, яка б передбачала фінансування з Державного та місцевих бюджетів.

 

Верховній Раді України:

- при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачити видатки на бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» обсягом 1 569 690,2 тис. грн.

 

Місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування в установленому порядку в межах своїх повноважень Комітет рекомендує:

- проаналізувати результати реалізації місцевих програм забезпечення молоді житлом, у разі відсутності, розробити та затвердити нові житлові програми;

- забезпечити фінансування місцевих програм із забезпечення молоді житлом.

 

Фото:

iportal.rada.gov.ua