• Головна /
  • ПРЕС-ЦЕНТР /
  • Новини /
  • Офіс Держмолодьжитла став більш доступним для маломобільних громадян

Офіс Держмолодьжитла став більш доступним для маломобільних громадян

 

31Oom6iGpgL. QL70 Приміщення центрального апарату Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву стало більш доступним для людей з особливими потребами: завершено роботи із встановлення вхідного пандуса.

Для людей, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, забезпечено можливість без перешкод і сторонньої допомоги відвідати фахівця Держмолодьжитла і отримати необхідну консультацію.

Пандус є універсальним: ним можуть користуватися не тільки маломобільні громадяни, але й батьки з дитячими візками.

Відповідні роботи проводяться Держмолодьжитлом на виконання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року №913, в частині необхідності забезпечення фінансовою установою доступності приміщень, у яких здійснюється обслуговування клієнтів (споживачів), для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів.

Роботи із забезпечення безбар’єрного доступу тривають у офісах регіональних управлінь Держмолодьжитла.

Нагадаємо, базовим документом, який встановлює основи соціального захисту інвалідів у нашій країні і гарантує створення необхідних умов для забезпечення можливості вести повноцінний спосіб життя відповідно до індивідуальних потреб та інтересів, є Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Розділом 5 закону встановлено основні вимоги до створення безбар’єрного архітектурного середовища для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної інфраструктури.

Відповідно до ст. 26 цього закону, органи державної влади, підприємства (об’єднання), установи й організації (незалежно від форм власності і господарювання) зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу інвалідів до жилих, громадських і виробничих будинків, споруд, громадського транспорту для вільного пересування у населених пунктах.

Також в Україні діють понад 20 основоположних будівельних норм з питань проектування житлових та громадських будівель і споруд, які відповідають вимогам європейських стандартів щодо створення доступного та комфортного середовища життєдіяльності, адаптованого під потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання при здійсненні будівельної, містобудівної та архітектурної діяльності.

Врахування вимог цих нормативних документів забезпечує створення доступних, безпечних і комфортних умов для цієї категорії населення під час будівництва нових, реконструкції та капітальному ремонті існуючих об’єктів.