Рівненщина: ЗМІ про молодіжну житлову програму

30713939 1609095499158668 4007713372073099264 n

На телеканалі «Рівне-1» вийшов у ефір сюжет про те, як молоді Рівненщини отримати омріяне житло за допомогою молодіжної житлової програми, яку адмініструє Держмолодьжитло. 

Журналісти детально розповіли про умови програми. До речі, за нею діють вікові обмеження – чоловіку чи дружині має бути не більше 36 років.

«Охочі повинні потребувати покращення житлових умов, стояти на квартобліку і бути платоспроможними – мати змогу внести перший внесок і достатній офіційний дохід, аби сплачувати кредит», – розповідає юрисконсульт Рівненського регіонального управління Держмолодьжитла Тетяна Гусак.

Термін надання кредиту – до 30 років, перший мінімальний внесок – від 10%.

Погасити кредит необхідно до виходу на пенсію. Так, якщо вам понад 30 років, то до 60 років ви повинні погасити сплату.

Є поняття нормативної площі – 21 кв. м на людину плюс 10,5 кв. м на сім'ю, та нормативної вартості – Фонд маємо право надати 90% вартості квартири. Якщо клієнт забажає отримати житло площею більшою за вказані норми, то він може покрити різницю за рахунок власних внесків. Наприклад, якщо ви бажаєте взяти квартиру на 100 кв. м по цій програмі, то вам надається кредит на 52 кв. м, а решту 48 кв. м ви повинні сплатити самостійно. 

«Порівнюючи з банками, де відсоткова ставка кредиту становить приблизно 20%, наші 14,1% є відчутно нижчими, хоча ми розуміємо, що для молодої сім'ї це немало», – зауважує директор Рівненського регіонального управління Держмолодьжитла Василь Шевчук.

Витрати за кредитом значно менші, аніж у банку. Іншим плюсом є те, що кредит надають у національній валюті, тому він не прив'язаний ані до інфляції, ані до індексації, ані до курсу долара. Є можливість дострокового погашення кредиту.

"За це немає штрафних санкцій. Фактично чим раніше погашаєте, тим менше сплачуєте відсотків. Є інші незначні витрати. Зокрема, відкриття рахунку 100 грн, далі ви кладете свій внесок, а фонд перераховує свою частку грошей, і вже разом вся сума перераховується до забудовника. Це все відбувається без комісій, безкоштовно", - розповідає деталі Василь Шевчук.

Окрім того, до виплати кредиту можна долучити поручителя – "Є люди, які працюють неофіційно або мають неофіційні доходи, через що вважаються неплатоспроможними. Ми дозволяємо взяття на поруки. Тобто будь-хто, крім осіб пенсійного віку, може розділити 50 на 50 з вами виплату коштів за кредит. Ця людина повинна представити паспорт, ідентифікаційний код та довідки про доходи. Однак лише 50% доходу поручителя можна включити на виплату суми. Це для того, аби в разі не можливості сплачення кредиту поручитель міг допомогти з виплатою коштів", - розповідає Василь Шевчук.

Детальну консультацію тим, хто бажає отримати такий кредит, нададуть у Рівненському (і будь-якому іншому) регіональному управлінні Держмолодьжитла (https://rv.molod-kredit.gov.ua/).

Переглянути відео:

 video