• Головна /
  • ПРЕС-ЦЕНТР /
  • Новини /
  • У Держмолодьжитлі видали 500-ий кредит за іпотечною програмою для ВПО

У Держмолодьжитлі видали 500-ий кредит за іпотечною програмою для ВПО

ELdZ Ukr cmyk ukr

У Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву повідомили про видачу п’ятисотого кредиту за унікальною програмою «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб».

Програму реалізують Держмолодьжитло і Мінреінтеграції, а фінансує уряд Німеччини за рахунок коштів ґранту, що надаються через Кредитну установу для відбудови KfW.

Отримувачами ювілейного кредиту стала молода родина Грібачових. Після окупації Криму росією переїхавши із Севастополя на підконтрольну українській владі територію, сім’я мешкала в орендованому житлі, яке час від часу доводилося змінювати. У лютому 2022-го село Демидів Вишгородського району на Київщині, де на той час жила сім’я, було окуповане агресором. На щастя, за кілька тижнів українська армія звільнила ці землі. Після цього родина перебралася до Києва. Тож власний дах над головою був для Грібачових, а особливо для їхніх двох дітей, життєвою необхідністю.

Батько, Євген Грібачов, очолював молодіжну організацію у Севастополі, а зараз працює в комунальному підприємстві «Київський міський будинок природи». Мати Ганна Григорівна – психолог. У сім’ї зростають двоє синів: 10-річний Марк – учень  4 класу, 6-річний Георгій – першокласник.

Щасливу можливість придбати квартиру в столиці на найбільш вихідних у нашій державі умовах, під 3 відсотки річних, сім’я отримала за результатами одного із незалежних комп’ютерних відборів, які проводить Держмолодьжитло.

Днями Фонд із партнерами по проєкту визначить дату чергового, 14-го відбору учасників цієї програми. Тим часом установа уже почала відлік шостої сотні виданих за згаданою програмою іпотечних кредитів.

Довідка.

Програма «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» започаткована у липні 2021 року. Її реалізація була призупинена з початком російської воєнної агресії і поновлена у серпні ц.р.

У відкритому реєстрі кандидатів на отримання пільгового іпотечного кредиту зареєстровано понад 30 тисяч заяв від ВПО.

Кредити надаються на термін до 30 років під 3 відсотки річних, виходячи з нормативної площі житла 52,5 кв. м загальної площі на особу чи сім’ю з двох осіб і додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї.

Об’єкти кредитування можна обирати тільки на вторинному ринку. Вони мають бути прийняті в експлуатацію не більше ніж 50 років тому чи реконструйовані не більше 35 років тому.

Участь у програмі можуть взяти, зокрема, громадяни, які мають житло на території громад, де тривають воєнні дії або які перебувають в окупації, оточенні. Перелік таких громад затверджений наказом Мінреінтеграції.

Зареєструватися для участі у програмі можна через портал державних послуг ДІЯ або в регіональних представництвах Держмолодьжитла.