• Головна /
  • ПРЕС-ЦЕНТР /
  • Новини /
  • ВАРТІСТЬ ЖИТЛА ЗА ПРОЄКТОМ «ЖИТЛОВІ ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ВПО» – НАЙНИЖЧА СЕРЕД АНАЛОГІЧНИХ ПРОГРАМ

ВАРТІСТЬ ЖИТЛА ЗА ПРОЄКТОМ «ЖИТЛОВІ ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ВПО» – НАЙНИЖЧА СЕРЕД АНАЛОГІЧНИХ ПРОГРАМ

На 15 листопада у межах програми пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок ґранту, наданого Україні урядом Німеччини через Кредитну установу для відбудови (KfW), сім’ї ВПО вже отримали 475 кредитів на придбання житла.

У пільгову іпотеку за програмою «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» можна взяти тільки готове і прийняте в експлуатацію житло. При цьому відсутнє нав’язування переліку продавців. Принциповою позицією розробників програми та її виконавця – Держмолодьжитла є можливість для громадян самостійно обирати собі житло для придбання на пільгових умовах. 90 відсотків житла за програмою громадяни придбали у фізичних осіб (429 квартир), у забудовників через фінансові компанії придбано 46 квартир.

Вартість житла, що придбається за програмою, є найнижчою з-поміж державних житлових програм, що діють в Україні. Квартири за українсько-німецьким проєктом не можуть коштувати дорожче за опосередковану вартість житла, встановлену Мінрегіоном, із коефіцієнтом 1,75%, тоді як за іншими житловими програмами встановлено коефіцієнт 2,5%.

Довідка.

1 листопада  у Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву відбувся 13-ий етап незалежного комп’ютерного відбору отримувачів пільгового іпотечного кредиту за програмою «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб».

За результатами відбору іще 500 сімей зможуть отримати кредит для придбання житла на унікальних на цей час для України умовах – під 3% річних.

Проєкт започаткований у липні 2021 року, його реалізація була призупинена в лютому 2022 року, з початком російської воєнної агресії, і поновлена у серпні ц.р. Це вже п’ятий раунд програми, що відбувся під час дії запровадженого указом Президента України воєнного стану.

На цей час у відкритому реєстрі кандидатів на отримання пільгового кредиту за програмою зареєстровано понад 30 тисяч заяв від кандидатів.

Програма «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» фінансується за рахунок ґранту Уряду Німеччини, наданого в рамках угоди Урядів України і Німеччини через Кредитну установу для відбудови KfW, Франкфурт-на-Майні. Проєкт спільно реалізують Держмолодьжитло і Мінреінтеграції.

Кредити надаються на термін до 30 років під 3% річних, виходячи з нормативної площі житла 52,5 кв. м загальної площі на особу чи сім’ю з двох осіб і додатково 21 кв. метр на кожного наступного члена сім’ї.

Об’єкти кредитування можна обирати тільки на вторинному ринку. Вони мають бути прийняті в експлуатацію не більше ніж 50 років тому чи реконструйовані не більше 35 років тому.

Після внесення Урядом відповідних змін участь у програмі можуть взяти, зокрема, й громадяни, які мають житло на території громад, де тривають воєнні дії або які перебувають в окупації, оточенні. Перелік таких громад затверджений наказом Мінреінтеграції.

Для зменшення фінансового навантаження на позичальників у разі зниження їхньої платоспроможності встановлено можливість реструктуризації заборгованості.

Зареєструватися для участі у програмі можна через портал державних послуг ДІЯ або в регіональних управліннях Держмолодьжитла.